poniedziałek, 7 grudnia 2015

KONCEPCJA PROGRAMOWO - PRZESTRZENNA ZAGOSPODAROWANIA CENTRUM ADMINISTRACYJNO - GOSPODARCZEGO M. MIŁKI

Pani Wójt Gminy Miłki Barbara Mazurczyk 28 października 2015 roku o godz. 17.oo w Ośrodku Kultury w Miłkach. przedstawiła dwie koncepcje zagospodarowania centrum administracyjno - gospodarczego m.  Miłki. Zapoznaj się z materiałami >>  Prezentację przedstawi autor Piotr Ozorowski.
 Koncepcje zagospodarowania centrum naszej miejscowości bardzo mi się spodobały. Wreszcie coś ruszyło, zostały ujęte promenada wzdłuż jeziora, od nieszczęsnego Miejsca Odpoczynku Podróżnych, do naszej plaży, parkingi i tereny do handlu przed sklepami Gminnej Spółdzielni. W jednej z koncepcji znalazła się nawet fontanna, co uważam za ciekawy pomysł i nawiązanie do historii, zmodernizowany budynek Ośrodka Zdrowia i Projekt modernizacji dla "Jagny". Brak koncepcji jednak dla naszego parku, gdzie uważam powinno się znaleźć miejsce na nieckę koncertową i budynek z toaletami i prysznicami, plac zabaw i boiska do siatkówki plażowej. Uważam, że taka zmiana organizacji ruchu w centrum pozytywnie ożywiła by centrum. Trzymam kciuki za przeniesienie tych pomysłów z papieru w stan czynu. :). Proszę zapoznajcie się z projektami i wyraźcie swą opinię. Zamieszczam skany tylko części dotyczącej centrum, są to okolice sklepów i ronda. Zauważcie, że zmienia się organizacja ruchu, niema nieszczęsnego ronda, mamy parkingi przed sklepami i miejsca do odpoczynku, ławeczki, fontanna, tereny zielone, kwiaty :). Pod artykułem mozna zamieszczać swoje zdanie na temat koncepcji. Pozdrawiam.

Nagrania wideo z spotkania 

Ta koncepcja przypadła mi chyba najbardziej do gustu, powyżej widzimy propozycję modernizacji budynku "Jagny". Rożnica pomiędzy tymi propozycjami leży w usadowieniu parkingów, (miejsc parkingowych) i targowiska.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz