piątek, 17 stycznia 2014

Szkolenia dla urzędników i przedstawicieli NGO na terenie Gminy Miłki - z zakresu mechanizmu konsultacji społecznych.oł

Fot:1 Gmina Miłki

Nasza Gmina realizuje fajny projekt, którego byłem uczestnikiem wraz z innymi przedstawicielami organizacji pozarządowych z terenu Gminy Miłki (Kleszczewa, Marcinowej Woli, Rydzewa, Miłek, Rudy). Jedno ze szkoleń, które odbyło się w Ogonkach w dniach 15 - 16.01.2014 dotyczyło konsultacji społecznych, informowania - relacja dwustronna, samorząd - organizacje pozarządowe, a także partycypacja czyli współuczestnictwo, współdecydowanie obywateli i samorządu czyli przekazanie części uprawnień na rzecz partnerów.

Sporo mówiono na temat questów czyli:






Questing to rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach.
W wielu elementach gra ta przypomina podchody i harcerskie gry patrolowe oraz gry miejskie. Od gier miejskich questy odróżnia bezobsługowość, a od podchodów dodatkowo też to, iż są one ściśle związane z konkretnymi miejscami i mają funkcje edukacyjne. Zapoczątkowany w USA, questing jest w swych zasadach podobny do letterboxingu, gdzie tropy prowadzą do zapieczętowanych skrzyń, a ich odnajdywanie przypomina poszukiwanie skarbów.
więcej na stronach; -  http://questy.com.pl/, http://questing.pl/


Pierwsze w Polsce questy w telefonie komórkowym!
Pierwsze w polsce questy w telefonie! - coś takiego jak wirtualny spacer po naszych miejscowościach i najciekawszych miejscach w naszym sołectwie, ale tez i gminie całej. 
Spotkanie prowadził pan Robert Kondas – socjolog, trener z zakresu ocen okresowych pracowników, komunikacji, negocjacji, budowania zespołów, zarządzania, coachingu, oceny personelu.

Fajny poradnik dla urzędników jak prowadzić konsultacje społeczne w samorządach :
Poradnik Jak prowadzić konsultacje społeczne



„Akademia Współpracy”

 Działanie to weszło zarządzeniem wójta Przejdź do:

Zarządzenie wójta w sprawie regulaminu uczestnictwa w projekcie



Działania w ramach projektu skupiają się na obszarze rozwoju mechanizmu konsultacji społecznych, oraz poprawienia współpracy pomiędzy pracownikami Urzędu Gminy Miłki, a przedstawicielami organizacji pozarządowych. Projekt realizowany jest na podstawie umowy partnerskiej pomiędzy gminą Miłki i Fundacją na rzecz Społeczeństwa, Tolerancji, Integracji Wolności, Edukacji, Kultury (STIWEK).

Projekt „Akademia Współpracy”

Głównym celem „Akademii Współpracy” jest rozwój kompetencji przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i przedstawicieli organizacji pozarządowych (NGO) w zakresie wzajemnej współpracy i prowadzenia aktywnych konsultacji społecznych, tak by wzmocnić mechanizm konsultacji społecznych w gminie Miłki i skutecznie promować organizacje pozarządowe jako liderów społeczności lokalnej.

  • Projekt  trwa od 1 listopada 2013 roku do 30 kwietnia 2015 roku.
  •  „Akademia Współpracy” jest współfinansowana w 100 % przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ze środków Unii Europejskiej pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet V. Dobre Rządzenie, Działanie 5.4 Rozwój Potencjału Trzeciego Sektora, Poddziałanie 5.2.4. Rozwój dialogu obywatelskiego.
  • Beneficjentami ostatecznymi w projekcie są pracownicy Urzędu Gminy Miłki i przedstawiciele organizacji pozarządowych zarejestrowanych w gminie Miłki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak wykorzystać wodę deszczową w domu i ogrodzie?

Deszczówka Wodę deszczową warto gromadzić i wykorzystywać - przyda się i w gospodarstwie domowym, i w ogrodzie. Wodę deszczową możemy p...