O MNIE


 Piotr Krzysztof Dusyn

Urodziłem się 25.07.1980 roku dokładnie 34 lata temu w Giżycku. W 2007 roku ukończyłem 5 letnie dzienne studia magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim Wydział Prawa i Administracji - kierunek administracja. Tego samego roku wróciłem do swojej rodzinnej miejscowości Miłki pełen idealistycznych pomysłów i marzeń. Przy współudziale Stowarzyszenia Turystyki Wiejskiej w osobie pana Henryka Bernat oraz pana Wójta Gminy Miłki Stanisława Wasiakowskiego zorganizowałem wystawę Miłki "Wczoraj i Dziś" w ówczesnej restauracji "Jagna". Działanie to przyczyniło się do utworzenia strony naszej miejscowości gdzie zapraszam http://atlaswsi.pl/index.php?option=com_town&task=view&id=167&tab=0&Itemid=6.
W 2010 roku rozpocząłem naukę na dwóch kierunkach rocznych studiów podyplomowych w Wyższej Szkole zarządzania i Marketingu w Białymstoku. W 2011 odebrałem dyplomy ukończenia kierunków Audyt Wewnętrzny, Audyt Funduszy Unijnych, oraz Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.
Tego samego roku 2011 jesienią postanowiłem nadal się dokształcać w mieście Białystok z tym że na Uniwersytecie Białostockim na kierunku Zarządzanie Funduszami Unijnymi ukończyłem go w 2012 roku - wielu z was zapyta czy to koniec i po co to robisz ? Chyba nie, a poco! Bo to są moje małe pragnienia, które staram się realizować obieram cele, stawiam maszt i brnę do celu mimo przeciwności losu :).
W grudniu 2010 roku udało się wspólnie z mieszkańcami założyć Stowarzyszenie Wędkarskie na czele z Prezesem Andrzejem Idek - ja zostałem powołany na stanowisko sekretarza. Już w styczniu 2011 udało nam się  zorganizować pierwsze Zawody w Wędkarstwie Pod Lodowym nad jeziorem Vobel w Miłkach, zawody te odbywają się obecnie co roku na przełomie stycznia i lutego jak pogoda dopisze :)
W 2010 roku założyłem wraz z grupą znajomych koło stowarzyszenia Platformy Obywatelskiej w którym to zostałem powołany na przewodniczącego, z listy tej partii startowałem w wyborach do Rady Powiatu Giżyckiego uzyskałem wówczas 109 głosów co uznałem za spory sukces gdyż nie robiłem żadnej kampanii.
W lutym 2011 roku zostałem obdarzony przez mieszkańców Miłek szczególnym zaufaniem - zostałem wybrany na Sołtysa miejscowości Miłki, Miechy, Przykop. Czy dobrze sprawuje to stanowisko? Na pewno popełniam wiele błędów, ale staram się ich nie popełniać ponownie. Na swoim koncie wspólnie z mieszkańcami mamy też sporo sukcesów np: 2011 pierwsze miejsce w konkursie EKO - Sołectwo gdzie zdobyliśmy główna nagrodę w wysokości 1500,00 zł. zostały one przeznaczone zgodnie z moją obietnicą na oznaczenie miejscowości Miechy.

Zelki 24 lipca 2011r. wspólnie z Sołtysami z Rydzewa, Konopek Wielkich, Rudy zdobyliśmy Puchar Starosty Ełckiego dla super drożyny sołtysów.

Miłki 17.09.2011 I miejsce w konkursie "sołectwo na medal" za pierwsze miejsce na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz stoisko z kulinariami regionalnymi nagrody w postaci dyplomów i zestawu słodyczy odebrali sołtys Piotr Dusyn i Pani Ewa Grajewska radna sołecka, która koordynowała pracę przy wieńcu. Natomiast drużyna sołecka z Miłek zdobyła trzecie miejsce w Turnieju sołectw nagrodę odebrał kapitan drużyny Bogusław Milewski.

Dożynki 2012 roku "Sołectwo na Medal" - oceniane były stoiska, otrzymaliśmy drugie miejsce tutaj serdeczne podziękowania dla pani Małgorzaty Jagielskiej.Turniej Sołectw. - Tutaj także zdobyliśmy drugie miejsce kapitanem drużyny był Darek Dąbrowski..

Na Dożynkach w 2013 roku "Sołectwo na Medal" - sołectwo dzięki pięknemu wieńcowi zdobyło pierwsze miejsce na najładniejszy wieniec w Gminie, sołectwo dbało w porozumieniu z gmina o wygląd miejscowości.
W 2013 roku po raz pierwszy od wielu lat mogliśmy zobaczyć taką ilość kwiatów w centrum miejscowości Miłki dzięki funduszowi sołeckiemu, dzięki niemu w tym samym roku udało nam się odnowić plaże, pomost i boisko do piłki siatkowej, zakupiono ławki, które dzięki pomocy mieszkańców sukcesywnie są stawiane w tym roku (2014).
Rok 2014 na wiosnę nasadziliśmy kwiaty w centrum, nie udało by się to gdyby nie pomoc rodzin Grajewskich, Szupieniuk, Choroszkiewicz, Dargiewicz i pani Łucji Dusyn. Wykaszano plaże i Aleje Jesionową wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną, której składam serdeczne podziękowania dla pana Andrzeja Rydzewskiego. Młodzież sprzątała plażę i miejsce koło Grilla dbała o boisko do siatkówki. Latem dzięki pracom wykonanym prze Gminę na ulicy Mazurskiej mogliśmy chodzić nową nawierzchnią.
W czerwcu 2014 roku ukończyłem studia podyplomowe o specjalności Prawo Podatkowe na wydziale Prawa na Uniwersytecie Białostockim.
W lipcu 2014 roku wspólnie z panią sołtys Barbarą Ozygała udało nam się przy wsparciu finansowym wójta Gminy Miłki zorganizować wycieczkę do Senatu i Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej dla 50 osób z miejscowości Miłki, Konopki Nowe, Wyszowate, Rydzewo, przy okazji zwiedziliśmy Zamek Królewski.Przy współpracy z panem radnym Jackiem Cimochowskim udało nam się sprawnie postarać się o naprawę paru zapadlisk na chodniku w centrum Rydzewa, który należy do Zarządu Dróg Powiatowych w Giżycku.
W sierpniu 2014 udało się wspólnie z paniami Barbarą Ozygałą, Barbarą Piórkowską oraz Anetą Baran zorganizować wycieczkę Gdańsk - Krynica- Sztutowo dla 24 osób z miejscowości Miłki, Konopki Nowe, Ruda. 

Dożynki 2014 roku "Sołectwo na Medal"- sołectwo Miłki w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zdobyło pierwsze miejsce dzięki ciężkiej pracy pani Ewy Grajewskiej i całej jej rodzinny składam jej serdeczne podziękowań za trud włożony w ta pracę. Niestety ponownie nie udało mi się sprawić by nasz wieniec pojechał na dożynki wojewódzkie. Sam namawiałem panią Ewę do uczestnictwa w tym konkursie. Przepraszam pani Ewo.
Turniej sołectw wygrała Marcinowa Wola, która pokonała Miłki my byliśmy na drugim miejscu, kapitanem drużyny był Darek Dąbrowski.
Serdecznie dziękuję załodze, która pomogła zorganizować takie ładne stoisko Miłeckie rodzinie Piórkowskich, Łukasik, Pani Ani Rat, Łucji Dusyn oraz innym osobom które pomogły przy jego sukcesie. :)

Wybory Samorządowe 2014 z Starostą Powiatu Giżyckiego Mirosław Dariusz Drzażdżewski.


Wybory 2014 Kandyduje do Rady Powiatu z okręgu 3. Na kandydatów z tego okręgu  mogą głosować mieszkańcy Gminy Miłki, Wydminy i Kruklanki. Startuje z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Giżycka. Będę uzupełniał w miarę wolnego czasu.
Pozdrawiam wszystkich czytających

Rok 2015 Rozpoczęliśmy nasadzeniem kwiatów i postawieniem przy pomocy gminy ostatnich ławek, postawiono trzy zabawki oraz ławki wraz z tablicą (regulaminem) na placu zabaw. Chodnik od placu zabaw do pobliskiego budynku to też inwestycja sołectwa. Zakupiono wiatę przystankową oraz 16 ozdób świątecznych, dwie tablice sołeckie, organizowaliśmy "Biesiady integracyjne" dla mieszkańców sołectwa.
Październik 2015 rozpocząłem naukę na studiach podyplomowych z zakresu Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz