Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Szukaj na tym blogu

Ładuję...

wtorek, 30 września 2014

Kompletna przydomowa elektrownia wiatrowa!

Znalazłem przeszukując internet fajną ofertę dla osób fizycznych chcących wybudować i jednocześnie zmniejszyć wydatki na energię elektryczną. Wiem że niewielu będzie stać na montaż takiego wiatraka na swoim podwórku. Informacji nigdy za wiele. Pozdrawiam i miłej lektury. 
 

Podobny wiatrak już funkcjonuje w Lipińskich. 
Cena: 48 900,00 PLN  
http://fotoogniwa-sklep.pl/pl/p/Kompletna-elektrownia-z-turbina-wiatrowa-Mistral-3kW/427


Kompletna przydomowa elektrownia wiatrowa! Proponuje takie rozwiązanie, które zapewni całoroczną dostawę energii elektrycznej do domów mieszkalnych, a także wspomoże ogrzewanie wody! System złożony jest z najwyższej jakości produktów szwajcarsko-włoskiej firmy Carlo Gavazzi oraz holenderskiej Victron Energy, co sprawia, że zapewnia niezawodną pracę zarówno w dzień jak i w nocy oraz w zmiennych warunkach pogodowych. Zastosowana turbina wiatrowa Mistral 3kW posiada łopaty wiatraka zaprojektowane i wykonane według najnowszych światowych trendów. Użyty do ich konstrukcji poliwęglan utwardzony szkłem oraz ich oryginalny kształt pozwala na maksymalne wykorzystanie siły wiatru przy minimalnym poziomie hałasu i małych gabarytach turbiny. Ich śliska i twarda powierzchnia zapobiega oblodzeniu łopat w okresie zimy, co przy złym wykonaniu turbiny mogło by grozić jej uszkodzeniem.  Zastosowany inwerter o wysokiej sprawności (95%) i mocy ciągłej do 5kVa (chwilowa moc 10kW) zapewnia swobodne korzystanie z większości urządzeń domowego użytku. Bezobsługowe akumulatory HZY posiadają elektrolit unieruchomiony w postaci żelu, dzięki czemu nie wydzielają szkodliwych oparów i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka. Zastosowana ładowarka „WindBright” posiada zaawansowany technicznie mikroprocesorowy regulator ładowania akumulatorów MPPT(Maximum Power Point Tracking). Dzięki technologii pozwalającej śledzić punkt maksymalnej mocy, MPPT przez cały czas i w każdych warunkach pogodowych zapewnia maksymalną wydajność z turbiny wiatrowej tzn. zapobiega stratom energii podczas zmiany napięcia prądu ładowania płynącego z turbiny na napięcie 24 V lub 48 V DC przez ładowarkę akumulatorów. Szafa hamująca „Breaking Box" zabezpiecza system przed przeładowaniem oraz skutkiem działań zbyt silnego wiatru co skutkuje długą żywotnością systemu oraz jego niezawodnością.

  Chcesz wiedzieć więcej Kliknij
Schemat przydomowej elektrowni wiatrowej.
Innowacja i dodatkowa oszczędność!
Do wyżej opisanego systemu istnieje możliwość zastosowania unikatowego rozwiązania, jedynego na chwilę obecną w Polsce autorstwa naszej firmy! Opcjonalnie proponowany przez nas układ może nie tylko zapewnić energie elektryczna dla całego domu, ale również wspomóc układ grzania ciepłej wody poprzez bezpośrednie dołączenie specjalnej grzałki do podgrzewacza wody np. bojlera. Dzięki temu nadwyżki produkowanej energii nie marnują się i mogą być wykorzystane w sposób bardziej efektywny!
Sposób działania:
W przedstawionym rozwiązaniu priorytetem zasilania są wszystkie domowe urządzenia, znajdujące się w domu, a w sytuacji pełnego naładowania akumulatorów i nadprodukcji energii, nastąpi przełączenie zasilania na grzałkę elektryczną. Energia wyprodukowana z przydomowej elektrowni wiatrowej trafia do szafy sterująco-hamującej Breaking Box. Szafa Breaking Box jest podłączona do ładowarki akumulatorowej WindBright MPPT, która dostosowuje i optymalizuje ładowanie akumulatorów napięciem 48V DC. Jeżeli w tym samym czasie następuje ładowanie i pobór energii, energia najpierw trafia do inwertera, a nadprodukcją są ładowane akumulatory. Jeżeli akumulatory są naładowane, regulator ładowania WindBright MPPT przesyła informację do Breaking Box-a, aby przekierować energię na grzałkę. Energia trafia bezpośrednio z turbiny na grzałkę, aż gdy akumulatory zostaną rozładowane do określonego poziomu. Wówczas nastąpi rozłączenie grzałki i przełączenia zasilania na regulator WindBright MPPT. Bezpośrednie zasilanie grzałki z turbiny wiatrowej odciąży inwerter oraz nie będzie nadmiernie i szybko rozładowywać akumulatorów co przełoży się na dłuższą żywotność akumulatorów i bardziej wydajną pracę całego układu. Co więcej, zastosowany wysokiej klasy inwerter Victron Energy Multiplus 5kVA posiada funkcję automatycznego przełączenia zasilania na sieć publiczną jeżeli akumulatory zostaną rozładowane i gdy turbina nie będzie produkować energii(brak wiatru). Oczywiście całość dzieje się automatycznie bez ingerencji człowieka!
Korzyści stosowania:
- redukcja kosztów za energię elektryczną;
- redukcja kosztów związanych z ogrzewaniem;
- własne źródło zasilania;
- uniezależnienie od dostaw energii z sieci publicznej;
- niskie koszty instalacji i szybki czas jej realizacji;
- instalacja bez pozwoleń, koncesji itp.
Dlaczego właśnie turbina Carlo Gavazzi ?:
- start turbiny już przy 2,5 m/s;
- realna produkcja energii już od 3 m/s;
- oryginalny kształt łopat i nowoczesny sposób ich wytwarzania;
- zaawansowany system sterowania, hamowania i przetwarzania energii;
- wysoka wydajność turbiny nawet w warunkach turbulencji powietrza;
- specjalny system bezpieczeństwa “Furling”;
- 5lat gwarancji;
 - niski poziom hałasu, małe gabaryty i waga turbiny;
- szybka i stosunkowo nie droga instalacja turbiny;
System zawiera (aby dowiedzieć się więcej o danym produkcie kliknij na niego):
   1szt.
RichSOLAR RS-M120 122W
  Szafa sterująco-hamująca Breaking Box Carlo Gavazzi
  1  szt.
   
Regulator ładowania MPPT WindBright Carlo Gavazzi
1  szt.
  Steca Solsum 6.6F
   1szt.
   
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz