środa, 30 października 2013

Szkolenie ROZLICZANIE PROJEKTÓW INNOWACYJNYCH I PONADNARODOWYCH W POKL

publiczni.pl
 
Warsztaty z cyklu KADRY ADMINISTRACJI
ROZLICZANIE PROJEKTÓW INNOWACYJNYCH I PONADNARODOWYCH W POKL
28-29.11.2013 r., Warszawa

W programie m.in.:
  • Studium przypadku – projekt innowacyjny a projekt tradycyjny
  • Tworzenie Partnerstwa i współpraca z Partnerami
  • Rozliczanie projektów innowacyjnych i współpracy ponadnarodowej – obszary wrażliwe
  • Kwalifikowalność a prawidłowo prowadzona dokumentacja projektu
  • Zarządzanie finansowe w projektach innowacyjnych i ponadnarodowych
  • Upowszechnienie i włączenie do głównego nurtu polityki


Szkolenie przeznaczone dla członków Zespołów projektowych: koordynatorów projektów i kierowników projektów,  specjalistów ds. rozliczeń, księgowych, pracowników zespołów finansowych, audytorów wewnętrznych w jednostce korzystającej z dofinansowania w ramach funduszy strukturalnych.


Zajęcia poprowadzi: Ingrid Szrajer

Zapraszamy!
Redakcja serwisu Publiczni.pl
tel.: 22 428 37 99
e-mail: redakcja@publiczni.pl

wtorek, 29 października 2013

Ełk. Szkolenie "Zostań edukatorem/ edukatorką Amnesty International"

Stowarzyszenie Amnesty International zaprasza na bezpłatne szkolenie "Zostań edukatorem/ edukatorką Amnesty International", które odbędzie się w dniach 16-17 listopada 2013 w Ełku. Jest to szkolenie poświęcone prawom człowieka i ubóstwu oraz umiejętnościom facylitacji grupy. Szkolenie jest dedykowane osobom, które chcą działać w dziedzinie edukacji w w regionie warmińsko-mazurskim we współpracy ze Stowarzyszeniem Amnesty International Polska.

Jeśli:
  • chcesz zostać edukatorem/edukatorką w ramach ogólnoświatowego ruchu ludzi działających na rzecz praw człowieka
  • chcesz wiedzieć, czym są prawa człowieka i jaki jest ich związek z ubóstwem
  • jesteś zainteresowany/a rozwojem swoich kompetencji trenerskich
  • jesteś zdecydowany/a włączyć się w działania w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w regionie Warmii i Mazur
  • jeśli nie współpracujesz z Amnesty International, bądź działasz z nami nie dłużej niż rok
  • jesteś pełnoletni/pełnoletnia
Nie zwlekaj!
Wyślij swoje zgłoszenie do 4.11. na adres aleksandra.gorecka@amnesty.org.pl z dopiskiem Ełk_edukacja
Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem uczestnictwa w obozie: osoby, które zakwalifikują się do wzięcia udziału w obozie otrzymają informację zwrotną do dnia 6 listopada. Możliwe, iż w dniach 5 i 6 listopada z wybranymi osobami skontaktujemy się telefonicznie.
Założenia obozu:
  • stworzenie grupy edukatorów/ek, działających lokalnie na rzecz praw człowieka
  • merytoryczne przygotowanie do prowadzenia warsztatów na temat praw człowieka oraz ubóstwa
  • poszerzenie wiedzy i świadomości o prawach człowieka
  • zwiększenie wiedzy i umiejętności facylitacji grupy
Osoby, które wezmą udział w szkoleniu będą zobowiązane do przeprowadzenia szkolenia bądź akcji w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w swoim regionie.
Program obozu przewiduje następujące zajęcia tematyczne:
  • Prawa człowieka i ubóstwo, współzależność i niepodzielność praw człowieka
  • Prawa gospodarcze, społeczne i kulturalne
  • Metody aktywnego uczestnictwa w edukacji globalnej
  • Podejmowanie działania na rzecz eliminacji ubóstwa
  • Praca z młodzieżą szkolną
  • Facylitacja: rola i cechy dobrego/ej facylitatora/ki
  • Schemat i zawartość warsztatów w szkole
Osoby uczestniczące w szkoleniu zdobędą wiedzę na temat aktualnych kampanii prowadzonych przez Amnesty International.
Kwestie organizacyjne:
Szkolenie odbędzie się w dniach 16 i 17.11.2013 r. w siedzibie Stowarzyszenia "Niech Będzie" Jana i Hieronima Małeckich 3 lok. 40. Zajęcia odbywają się w godzinach od 10.00 do 18.00 (z przerwą obiadową).
Organizator pokrywa koszty wyżywienia oraz poczęstunku w ramach przerw kawowych.
Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.amnesty.org.pl
Zapraszamy!

25-26 listopada 2013 r. w Krakowie odbędzie się konferencja pn. "Dbając o zieloną przyszłość – fundusze UE w sektorze środowiska"

25-26 listopada 2013 r. w Krakowie odbędzie się konferencja pn. "Dbając o zieloną przyszłość – fundusze UE w sektorze środowiska" organizowana przez Ministerstwo Środowiska - Instytucję Pośredniczącą Programu Infrastruktura i Środowisko.Podczas konferencji przedstawiciele Ministerstwa Środowiska omówią system wdrażania Programu Infrastruktura i Środowisko. Spotkanie będzie także okazją do podsumowań, wymiany doświadczeń oraz wypracowania dobrych praktyk na nową perspektywę finansową 2014-2020. W drugim dniu zaplanowano wizytę studyjną, w okolicach Krakowa, u beneficjentów realizujących środowiskowe projekty dofinansowane ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

 

Zaproszenie na VI konferencję DBAJĄC O ZIELONĄ PRZYSZŁOŚĆ: 25-26 listopada 2013 r., Kraków


Szanowni Beneficjenci Programu Infrastruktura i Środowisko,
już po raz szósty serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji Dbając o zieloną przyszłość – fundusze UE w sektorze środowiska, która odbędzie się w terminie 25-26 listopada 2013 r. w Krakowie.
I dzień
W pierwszym dniu konferencji (25 listopada 2013 r.) w Centrum Konferencyjnym przy Kopcu Kościuszki, wspólnie z Państwem omówimy system wdrażania Programu Infrastruktura i Środowisko. Spotkanie będzie doskonałą okazją do podsumowań, wymiany doświadczeń oraz wypracowania dobrych praktyk na nową perspektywę finansową.
II dzień
Drugiego dnia (tj. 26 listopada 2013 r.) zaplanowana została wizyta studyjna w okolicach Krakowa u beneficjentów realizujących środowiskowe projekty dofinansowane z UE.

Termin konferencji:        25 listopada 2013 r.
Miejsce Konferencji:      Centrum Konferencyjne przy Kopcu Kościuszki
                                         al. Waszyngtona 1
                                         30-204 Kraków
Wizyta studyjna:           26 listopada 2013 r.
Miejsce wizyty:              okolice Krakowa

 2 osoby z instytucji
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń
Wypełniony formularz prosimy przesłać do 8 listopada 2013 r.:
  • faksem na nr 22 837 85 43

WAŻNE! Dojazd i zakwaterowanie we własnym zakresie. Wykonawca zapewnia pomoc w organizacji noclegów dla uczestników konferencji. Propozycja zakwaterowania dla uczestników jest do pobrania <tutaj>

  Informacje związane z konferencją: tel. 22 691 93 27

„Współpraca drogą do sukcesu – budowanie lokalnych partnerstw", które odbędzie się 6-7 listopada 2013 r. w Hotelu nad Pisą w Piszu

OWIES zaprasza na szkolenie otwierające II edycję projektu Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej. PDF Drukuj Email
logo Owies S colorWspółpraca międzysektorowa w wydaniu lokalnym – droga do sukcesu czy pusty wymysł współczesnej demokracji? OWIES zaprasza na szkolenie otwierające II edycję projektu Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii  Społecznej.

Lokalne partnerstwa sektora publicznego i społecznego są zalecane przez większość rządowych i samorządowych wytycznych. Zasadność owych zaleceń trudno podważyć, ale równie trudno wprowadzić je w życie tak, aby partnerstwa były skuteczne, sensowne i funkcjonalne. Znalezienie wspólnego języka i osiągnięcie porozumienia między lokalnymi instytucjami samorządu terytorialnego a organizacjami pozarządowymi często stanowi nie lada wyzwanie. Jak ugryźć kwestię lokalnej współpracy żeby się nią nie zadławić? Jak budować długofalowe i przynoszące korzyści partnerstwa? Czy w ogóle warto?



OWIES prowadzony przez Stowarzyszenie Adelfi zaprasza na szkolenie
„Współpraca drogą do sukcesu – budowanie lokalnych partnerstw",
które odbędzie się 6-7 listopada 2013 r. w Hotelu nad Pisą w Piszu

Dialog społeczny, wyznaczanie wspólnych celów i dróg do ich realizacji, budowanie trwałej współpracy i przestrzeni do współdziałania, wymiana doświadczeń i wzajemne wykorzystywanie swoich zasobów przy rozwiązywaniu społecznych problemów, etapy i zasady budowania lokalnych partnerstw, a w końcu ich formalizacja - o tym wszystkim porozmawiamy na szkoleniu. A także o sensie współpracy międzysektorowej wymaganej przecież nie tylko ustawowo, ale często także przez rozmaitych grantodawców.

Szkolenie skierowane jest do pracowników JST, OPS, PUP, a także wszystkich innych instytucji publicznych wspierających ekonomię społeczną oraz do pracowników i przedstawicieli organizacji pozarządowych z subregionu ełckiego. Organizator zapewnia materiały szkoleniowe, nocleg oraz wyżywienie. Szkolenie jest bezpłatne.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 października 2013 r. w biurze projektu przy ul. Dąbrowskiego 10 lok. 2U w Ełku (formularz można oczywiście wysłać pocztą) lub do 2 listopada 2013 r. pod adresem mailowym: malgorzata.zajac@adelfi.pl Zapraszamy do zapoznania się z dostępnym poniżej regulaminem szkoleń oraz do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na ww. adres bądź telefoniczny z Małgorzatą Zając pod nr tel. 87/737 78 45.



Więcej informacji na stronie : http://owies.adelfi.pl

piątek, 25 października 2013

W dniach 04-06 października 2013 r. Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica zorganizowało szkolenie pt. ,,Planowanie i zarządzanie projektami wsparcia”, które odbyło się w Zajeździe ,,Miłki” w Miłkach

Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W dniach 04-06 października 2013 r. Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica zorganizowało szkolenie pt. ,,Planowanie i zarządzanie projektami wsparcia”, które odbyło się w Zajeździe ,,Miłki” w Miłkach.
W szkoleniu uczestniczyło 26 osób, które nabyły umiejętności pisania projektów, w tym diagnozowania problemu i definiowania potrzeb, wyznaczania celu, pisania wniosku o dotacje oraz realizowania i rozliczania projektu. Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Dobry start – Centra wspierania i informacji organizacji pozarządowych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Strona www Towarzystwa Rozwoju Płużnica -  http://www.trgp.org.pl/
Strona www Zajazd "Miłki" - http://www.zajazdmilki.mazury.pl/
strona www gmina Miłki - http://www.gminamilki.pl/

Składam serdeczne podziękowania pani Mirosławie Tomasik, która profesjonalnie poprowadziła szkolenie i zaraziła wiele osób pozytywną energią i pomysłami. Podziękowania składam także panu Maciejowi Puchale i Wójtowi Miłek Stanisławowi Wąsikowskiemu. 

Sołtys miejscowości Miłki Piotr Krzysztof Dusyn.

,,Szlachetna paczka” – poszukiwani wolontariusze


szlachetna paczkaOrganizatorzy projektu ,,Szlachetna paczka” poszukują wolontariuszy, którzy spotkają się z rodzinami wymagającymi wsparcia oraz pomogą w przekazaniu im świątecznej pomocy.
Pomysłodawcą oraz głównym realizatorem ogólnopolskiego Projektu SZLACHETNA PACZKA jest Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa. Od 2000 r., w ramach kolejnych edycji projektu niesiona jest indywidualna pomoc tysiącom rodzin, która przygotowywana jest przez konkretną rodzinę. Pomoc polega na przekazaniu potrzebującym najbardziej potrzebnych przedmiotów: pralki, lodówki, odzieży dobranej do wieku dzieci, materiałów i przyborów szkolnych, itp. Patronat nad inicjatywą objął marszałek Jacek Protas.

Harmonogram zajęć w Ośrodku Kultury w 2013



Na ostatnim zebraniu wiejskim ustalono że czwartek jest dniem spotkań Brydżystów i innych grup chcących korzystać z Ośrodka Kultury w Miłkach w godzinach wieczornych od 16.00 - do 20.00.








http://www.gminamilki.pl/OK/Harmonogram%20zajec%20w%20OK%202013.jpg

"Gramy z Pasją" Osrodek Kultury Zaprasza :)

http://www.gminamilki.pl/OK/plakat/Plakat%20Granie%2005.jpg

Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega – jak rozpoznać kosztownego SMS-a

Każdy z nas nie raz bywa zachęcany, aby za pomocą SMS-a oddać głos w konkursie lub spróbować szczęścia w loterii SMS-owej. Przed decyzją o udziale warto wiedzieć jak dużo może nas kosztować wysłanie tego rodzaju wiadomości tekstowej.

Dofinansowanie ze środków PFRON organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku informuje, że wniosek o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych należy składać do dnia 30 listopada 2013 roku (roku poprzedzającego realizację zadań) do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku, ul. Smętka 5, 11-500 Giżycko.

„Aktywność – Integracja – Działania. Pomysły na moją wieś”


Jesteś liderem, animatorem lub po prostu aktywnie działasz na rzecz swojej wsi? Zapraszamy na konferencję pt. „Aktywność – Integracja – Działania. Pomysły na moją wieś”, która odbędzie się dnia 7 listopada 2013 r. w Giżycku.

Dyżury pracownika Narodowego Funduszu Zdrowia w Giżycku


W związku z dużym zainteresowaniem rejestracją w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie Delegatura w Ełku informuje, iż w dniach 14-15 listopada 2013 r. w Giżycku ponownie będzie gościł zespół mobilny ZIP (Zintegrowanego Informatora Pacjenta).

poniedziałek, 14 października 2013

Zaproszenie

Organizowane przez sołtysa które odbędzie się w Ośrodku Kultury w Miłkach w dniu 23.10.2013 o godzinie:
I termin 17:00,
II termin 17:30
Porządek obrad:
1. Otwarcie zebrania i stwierdzenie quorum
2. Wybór Przewodniczącego zebrania
3. Sprawy ogólne - pytania do wójta Gminy Miłki Stanisława Wąsiakowskiego,
5. Sprawy dotyczące możliwości otwarcia Ośrodka Kultury po godzinie 18 do 21 w Miłkach
6. Zakończenie Zebrania
Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w zebraniu.
Wasz Sołtys
Piotr Krzysztof Dusyn

piątek, 4 października 2013

Wniosek i Uchwała o Funduszu Sołeckim na 2014r.




(Pieczęć sołectwa)                                                                                                                            Miłki dnia 27.08.2013r.
Pan                                                                Stanisław Wąsiakowski                                     Wójt Gminy Miłki

Wniosek
             Na podstawie art. 4  ust. 1-4 ustawy z dnia 20 lutego 2009 r o funduszu sołeckim (Dz. U.nr 52, poz. 420 z późn. zm.) oraz uchwały nr 1 zebrania wiejskiego sołectwa Miłki, Miechy, Przykop z dnia 20.08.2012 r. wnoszę o uwzględnienie w projekcie budżetu gminy Miłki realizacji przedsięwzięcia[1] polegającego na:   
Zagospodarowaniu centrum miejscowości Miłki, urządzenie miejsca wypoczynku dla mieszkańców sołectwa Miłki, Miechy, Przykop. Uzasadnieniem przyjęcia realizacji przedsięwzięcia jest[2] zapewnienie mieszkańcom sołectwa Miłki, Miechy, Przykop atrakcyjnych miejsc wypoczynku i organizacja imprez integracyjnych a także poprawa estetyki miejscowości i życia ich mieszkańców.

Jak wykorzystać wodę deszczową w domu i ogrodzie?

Deszczówka Wodę deszczową warto gromadzić i wykorzystywać - przyda się i w gospodarstwie domowym, i w ogrodzie. Wodę deszczową możemy p...